Τελευταία ημέρα μαθημάτων για μικρούς και μεγάλους σήμερα και η ατμόσφαιρα στο σχολείο μας”μυρίζει” Χριστούγεννα! Από το πρωί οι μαθητές και οι μαθήτριες έφτασαν με γιορτινή διάθεση, άλλοι φορώντας τις χριστουγεννιάτικες στολές τους για τα δρώμενα που οι εκπαιδευτικοί είχαν ετοιμάσει, κι άλλοι κρατώντας τρίγωνα και μουσικά όργανα. Μέχρι το τέλος της ημέρας, περάσαμε πολύ όμορφα… Μας επισκέφθηκε εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων που σκόρπισε χαρά στους μαθητές με δωράκια και κεράσματα, είπαμε τα κάλαντα, τραγουδήσαμε, μπήκαμε στο κλίμα των ημερών μέσα από θεατρικά δρώμενα και καλωσορίσαμε τον Άγιο Βασίλη που επισκέφθηκε κάθε τάξη ξεχωριστά σκορπώντας χαμόγελα με τα γλυκίσματα που είχε στον σάκο του. Η ημέρα έκλεισε με την προσμονή για τις γιορτές και με την ευχή να επιστρέψουμε όλοι στο σχολείο μας υγιείς και αισιόδοξοι!

Χρόνια Πολλά σε όλους!

Με γιορτινή διάθεση στο Ρούφειο…