Στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Αθλητισμού 23-30 Σεπτεμβρίου 2023 και του Ευρωπαϊκού Προγράμματος BE ACTIVE της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού, το σχολείο μας συμμετείχε στην Πανελλαδική Σχολική Σκυταλοδρομία με θέμα: “Τρέχω για το ΕΥ”.

Η συμβολική αυτή διαδρομή εκτός από την αθλητική της διάσταση εμπεριέχει και τις Ολυμπιακές Αξίες. Τα παιδιά συμμετείχαν στην Πανελλαδική Σκυταλοδρομία με τη μασκότ, την αρκουδίτσα ” Ευσυνειδησίτσα ” υπενθυμίζοντας σε όλους μας ότι το ΕΥ είναι η επιδιωκόμενη στάση ζωής που πρέπει να κατακτάται με προσπάθεια, στοχοπροσήλωση και ηθική ακεραιότητα. Μπράβο στα παιδιά μας και στο γυμναστή μας Ντιτίνο Κωνσταντίνο.!

Δείτε τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας να “τρέχουν για το ΕΥ” εδώ.

Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα “BE ACTIVE”